Co robić, gdy ubezpieczyciel nie chce wypłacić odszkodowania za wypadek drogowy?

Wykupując ubezpieczenie komunikacyjne zazwyczaj jesteśmy przekonani o tym, że w obliczu wypadku drogowego zawsze będziemy mogli liczyć na wsparcie ze strony firmy, której zdecydowaliśmy się zaufać. Niestety, doświadczenia wielu naszych znajomych nie zawsze pozwalają na wyciąganie równie optymistycznych wniosków, warto więc zastanowić się nad tym, jakie kroki możemy podjąć, jeśli ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania.

Ubezpieczenia i odszkodowania

Koleje losu są nieodgadnione. Nikt nie wie co go czeka w danym dniu, jaki wypadek może mu się przydarzyć i to zarówno w domu jak i w miejscu pracy. Dlatego bardzo ważną kwestią są wszelkiego rodzaju ubezpieczenia i odszkodowania. Każdy z nas powinien być ubezpieczony, aby w razie tragicznej sytuacji, mógł uzyskać odszkodowanie i pieniądze na konieczne leczenie czy rehabilitację.

Czy ubezpieczenie kredytu jest obowiązkowe?

ubezpieczenie kredytuCzy kiedykolwiek zdarzyła Ci się taka sytuacja, że tuż przed podjęciem kredytu, wstępna oferta pokazywała stosunkowo niskie raty, a po przejściu do kolejnego kroku okazało się, że raty są znacznie wyższe niż wydawały się na początku? Następnie po odszukaniu małej gwiazdki, dowiadywaliśmy się, że chodziło o ubezpieczenie, które “obowiązkowo” należy wykupić przy zaciąganiu kredytu lub pożyczki w danej instytucji finansowej. Czy ubezpieczenie jest faktycznie obowiązkowe? Przecież gdyby dało się go uniknąć, nasz kredyt byłby znacznie tańszy. Zobaczmy co na to specjaliści.