Nowe usługi bankowe – kredyty i ubezpieczenia

produkty bankoweDzisiejszy wpis pokaże Wam pewną ciekawą zależność pomiędzy naszym zainteresowaniem, a produktami bankowymi, takimi jak kredyty, konta bankowe, czy też ubezpieczenia. Zobaczymy czy kupujemy racjonalnie, czy ulegamy emocjom.

Zauważyliście, że banki chwytają się coraz to nowych i nowych branż? Kiedyś bank kojarzył się głównie z inwestowaniem, a także z kredytami. Kowalski inwestował swoje pieniądze, te zarabiały na lokacie, z kolei bank pożyczał je Nowakowi, za co ten mógł sfinansować swój nowy biznes i  tak to się mniej więcej kręciło.

Banki oferują ubezpieczenia

Dziś banki wchodzą na coraz to nowsze rynki i zajmują się coraz nowszymi usługami. Ostatnio bardzo popularne stają się ubezpieczenia. Banki zaczynają oferować ubezpieczenia dla firm, a także ubezpieczenia samochodowe, typu OC (tak jak robi to na przykład mBank). Mało tego – te banki które oferują tego typu inne usługi, jak wspomniane już ubezpieczenia, są w tym naprawdę dobre, bo jak wiemy OC od mBanku plasuje się w czołowych pozycjach rankingów ubezpieczeniowych.

Inne banki zamiast tradycyjnych kredytów, mają w swojej ofercie także leasingi, a zatem mogą kupić dla Ciebie samochód, maszyny do fabryki, akcesoria do prowadzenia biznesu i inne elementy za które nie zapłacisz, a będziesz jedynie finansować z miesiąca na miesiąc (czasem leasing jest korzystniejszy od kredytu, jest także bezpieczniejszy).

Całkiem nowe są też programy lojalnościowe banków, polegające na tym aby wykonywać pewne akcje w obrębie konta które posiadamy w danym banku typu: wypłata w określonych bankomatach, zakupy przez internet i płatności kartą, za które będziemy nagradzani najróżniejszymi rzeczami, od dodatkowych środków na konta bankowe, po zniżki, np. niższe oprocentowanie przy kredycie gotówkowym.

Nowe usługi bankowe w obrębie bankowości

Pomijając już samą różnorodność w branżach, warto zwrócić uwagę jak banki prześcigają się w wymyślaniu nowych produktów typowo bankowych. Czy bank oferuje pożyczkę? Nie, teraz to musi być “Miniratka” od PKO, albo “Gwarancja Najniższej Raty” w Aliorze. Instytucje finansowe wymyślają najróżniejsze, często irracjonalne nazwy dla swoich pożyczek, kredytów, ubezpieczeń i kont bankowych. Czy te usługi bankowe są faktycznie tak korzystne?

Podobnie jest przecież z kontami bankowymi, pożyczkami, kartami płatniczymi czy kredytowymi.

Podsumowanie:

Celem banków jest nic innego, jak zwrócenie naszej uwagi. Ludzie interesują się nowościami, dlatego banki często określają swoje produkty jako nowości. Prawdą jest, że nierzadko robi się dużo krzyku o darmowym oprocentowaniu, natomiast nie mówi się o wysokiej marży, dzięki której kredyt jest droższy niż przykładowo ten w innym banku. A zatem zwracaj uwagę, porównuj różne oferty banków i testuj je pod względem korzyści dla siebie. Na tej podstawie wybierzesz najkorzystniejszy kredyt, założysz najlepsze dla siebie konto bankowe, a także będziesz mieć pewność, że Twoja lokata jest najkorzystniejsza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *