Kredyt gotówkowy w banku spółdzielczym – czy warto?

Banki spółdzielcze są jak kobieta – czasem potrafią zaskoczyć, czasem negatywnie, czasem pozytywnie, nigdy nie można przewidzieć czy w danym oddziale będzie na nas czekała dobra oferta. Nie jesteśmy przekonani co do banków spółdzielczych, ponieważ ich kredyty zazwyczaj nie są w ogóle reklamowane.

Być może gdzieś od czasu do czasu trafi się jakaś lokalna promocja ulotkowa, jednak nie widujemy ich w telewizji, ani w internecie. Chociaż ostatnio BPS reklamował się na małą skalę.

Krążą słuchy, jakoby w banku spółdzielczym można otrzymać dobrą ofertę kredytu gotówkowego. Zobaczmy ile w tym prawdy.

Kredyt gotówkowy w banku spółdzielczym – warunki

W Polsce jest około 600 banków spółdzielczych, czy faktycznie nie znajdziemy takiego, który pobije ofertą banki komercyjne. Całkiem niedawno serwis TotalMoney.pl postanowił zestawić ofertę jednego lubelskiego banku spółdzielczego z innymi, największymi bankami komercyjnymi. Chodziło o kredyt w wysokości 5000 zł, dla trzyosobowej rodziny, zaciągany na 12 miesięcy, uwzględniając zarobki na poziomie 4000 zł netto. Okazało się, że oferta banku spółdzielczego przebiła kilka banków komercyjnych, na przykład Credit Agricole czy Alior Bank, średnio o 30 zł przy miesięcznej racie.

A zatem sami widzicie, że niektóre banki spółdzielcze mogą pozytywnie zaskoczyć.

Minusy banku spółdzielczego

Wielkim minusem banku spółdzielczego jest fakt, że aby otrzymać u nich kredyt, należy pełnić sporo wymagań. Banki spółdzielcze są wymagające pod tym względem. O ile przy kredycie gotówkowym w banku komercyjnym możemy wykazać się zarobkami z tytułu umowy o dzieło lub umowy zlecenie, tak w przypadku banku spółdzielczego będą chcieli zobaczyć naszą umowę o pracę. Bank komercyjny może wyliczyć naszą zdolność kredytową na podstawie regularnych wpływów na konto, niestety bank spółdzielczy raczej nie stosuje takich technologii.

A zatem sami widzicie, są plusy, jak i minusy przy zaciąganiu kredytu gotówkowego w bankach spółdzielczych, nie można też jednoznacznie stwierdzić czy są one korzystniejsze czy mniej korzystne od oferty banków znanych z reklam.

Poza tym zaciągając kredyt gotówkowy przez internet, nie musisz biegać po bankach i zapisywać sobie w notesiku warunków i cyferek. Możesz wygodnie usiąść i porównać wszystko we własnym domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *