Jak znaleźć dobrego doradcę kredytowego?

Doradca kredytowyDzisiejszy wpis potraktujcie z lekkim przymrużeniem oka. Będzie on formą żartobliwą, ale cechy doradców kredytowych które zostaną w nim zawarte, są jak najbardziej na serio.

Gdzie szukać doradcy kredytowego?

Zanim nawiążemy współpracę z bankiem, warto poznać doradcę, który będzie pośrednikiem pomiędzy nami, a podmiotem oferującym kredyt. Gdzie zatem znajdziemy najlepszych doradców? Nie zdziwi Was chyba odpowiedź, że w internecie. Owszem tu! Warto szukać stron, serwisów i blogów eksperckich, na których udzielają się tacy doradcy, ponieważ na tej podstawie często będziemy mogli zweryfikować ich wiedzę i umiejętności. Osoba podająca się za specjalistę, zapewne jest w stanie udowodnić swoją wiedzę, dodatkowo gdy zobaczymy, że inni tę wiedzę cenią (na przykład poprzez komentarze na blogu czy forum), to utwierdzamy się w swojej wiedzy. Owszem – można znaleźć ich także w ogłoszeniach, ale wtedy tak naprawdę wchodzimy w nieznane, być może trafi nam się uczciwy i sprytny doradca, który znajdzie dla nas dobrą ofertę i wynegocjuje z niej odpowiednie dla nas warunki, jednak może to być także niedoświadczony młokos, który wciągnie nas w niekorzystną umowę z którą będziemy żyć przez najbliższe kilkanaście lub kilkadziesiąt lat.

Gdzie nie szukać doradców kredytowych?

Często nachalne reklamy na forach w stylu: zadzwoń do mnie, jestem najlepszy, załatwię najlepszy kredyt, mailing który spamuje naszą pocztę i inne tego typu promocje, świadczą o tym, że mamy do czynienia z osobą nie zbyt poważną. Jeśli taki “doradca” szuka klienta za wszelką cenę, to jak myślisz – jaki będzie poziom jego usług?

Cechy dobrego doradcy kredytowego

specjalista od  kredytówDobry doradca to taki, który przede wszystkim będzie miał dla Ciebie czas. Jeśli zauważysz, że ten już na początku miga się od spotkań, nie odbiera telefonów lub nie odpowiada na wiadomości, to pierwszy znak mówiący o tym aby zakończyć z nim współpracę. Być może jest tak, że ów człowiek chwyta się wielu kredytobiorców, przez to nie ma czasu poświęcić się pracy z nami.

Kolejną cechą jest wyrozumiałość, prawdomówność i zaufanie. Kwestia wyrozumiałości polega na tym, że doradca kredytowy powinien chętnie udzielać nam informacji na każdy temat związany z kredytem. To on jest specjalistą, dlatego mamy prawo wymagać od niego objaśnienia pewnych zagadnień czy procedur (przecież między innymi za to otrzyma pieniądze). Kwestia prawdomówności i zaufania są ze sobą ściśle związane. Otóż naszym zdaniem warto pozostawić sobie pewien margines i od czasu do czasu zweryfikować w innym źródle (w internecie, u prawnika, rancy prawnego itp.) informacje podawane przez przedstawiciela. Wielu doradców niestety działa na zasadzie “wcisnąć kredyt w takim banku z jakiego dostanę najlepszą prowizję”, dlatego też bank sugerowany przez doradcę nie musi być najlepszy, a jeżeli jego zdaniem taki jest, to niech wyjaśni nam dlaczego.

Ot na początek tych kilka wątków o których warto wiedzieć. Nie dajmy się już zdemotywować na początku.

Życzymy udanego kredytu!

1 thought on “Jak znaleźć dobrego doradcę kredytowego?”

  1. Witam,
    jestem zainteresowana ofertą pożyczki w kwocie 25000-30000 zł na jak najdłuższy okres spłaty, ale z możliwością wcześniejszego zwrotu. Proszę o jakieś informacje na temat trybu aplikowania u Państwa i możliwych ofert.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *