Nowe usługi bankowe – kredyty i ubezpieczenia

produkty bankoweDzisiejszy wpis pokaże Wam pewną ciekawą zależność pomiędzy naszym zainteresowaniem, a produktami bankowymi, takimi jak kredyty, konta bankowe, czy też ubezpieczenia. Zobaczymy czy kupujemy racjonalnie, czy ulegamy emocjom.

Zauważyliście, że banki chwytają się coraz to nowych i nowych branż? Kiedyś bank kojarzył się głównie z inwestowaniem, a także z kredytami. Kowalski inwestował swoje pieniądze, te zarabiały na lokacie, z kolei bank pożyczał je Nowakowi, za co ten mógł sfinansować swój nowy biznes i  tak to się mniej więcej kręciło.

Kredyt gotówkowy w banku spółdzielczym – czy warto?

Banki spółdzielcze są jak kobieta – czasem potrafią zaskoczyć, czasem negatywnie, czasem pozytywnie, nigdy nie można przewidzieć czy w danym oddziale będzie na nas czekała dobra oferta. Nie jesteśmy przekonani co do banków spółdzielczych, ponieważ ich kredyty zazwyczaj nie są w ogóle reklamowane.

Jak zwiększyć swoją zdolność kredytową – doradca radzi

zdolność kredytowaByć może zastanawiasz się nad kredytem hipotecznym, albo kredytem na firmę czy też wysokim kredytem gotówkowym, ale bank zaproponował Ci zbyt mały kredyt. Jak zwiększyć swoją zdolność kredytową, aby banki chętniej z nami rozmawiały. Porady w stylu: znajdź lepszą pracę, nie są zbyt przydatne, ponieważ każdy logicznie myślący człowiek poszukuje lepiej płatnej pracy, ale jak wiemy, nie jest to kwestia wyboru, a realiów naszego państwa.

Jak znaleźć dobrego doradcę kredytowego?

Doradca kredytowyDzisiejszy wpis potraktujcie z lekkim przymrużeniem oka. Będzie on formą żartobliwą, ale cechy doradców kredytowych które zostaną w nim zawarte, są jak najbardziej na serio.

Gdzie szukać doradcy kredytowego?

Zanim nawiążemy współpracę z bankiem, warto poznać doradcę, który będzie pośrednikiem pomiędzy nami, a podmiotem oferującym kredyt. Gdzie zatem znajdziemy najlepszych doradców? Nie zdziwi Was chyba odpowiedź, że w internecie. Owszem tu! Warto szukać stron, serwisów i blogów eksperckich, na których udzielają się tacy doradcy, ponieważ na tej podstawie często będziemy mogli zweryfikować ich wiedzę i umiejętności. Osoba podająca się za specjalistę, zapewne jest w stanie udowodnić swoją wiedzę, dodatkowo gdy zobaczymy, że inni tę wiedzę cenią (na przykład poprzez komentarze na blogu czy forum), to utwierdzamy się w swojej wiedzy. Owszem – można znaleźć ich także w ogłoszeniach, ale wtedy tak naprawdę wchodzimy w nieznane, być może trafi nam się uczciwy i sprytny doradca, który znajdzie dla nas dobrą ofertę i wynegocjuje z niej odpowiednie dla nas warunki, jednak może to być także niedoświadczony młokos, który wciągnie nas w niekorzystną umowę z którą będziemy żyć przez najbliższe kilkanaście lub kilkadziesiąt lat.