Co robić, gdy ubezpieczyciel nie chce wypłacić odszkodowania za wypadek drogowy?

Wykupując ubezpieczenie komunikacyjne zazwyczaj jesteśmy przekonani o tym, że w obliczu wypadku drogowego zawsze będziemy mogli liczyć na wsparcie ze strony firmy, której zdecydowaliśmy się zaufać. Niestety, doświadczenia wielu naszych znajomych nie zawsze pozwalają na wyciąganie równie optymistycznych wniosków, warto więc zastanowić się nad tym, jakie kroki możemy podjąć, jeśli ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania.

 
Ponieważ profilaktyka jest zawsze mniej kosztowna niż leczenie, jeszcze przed podjęciem decyzji dotyczącej wyboru ubezpieczyciela warto upewnić się, czy firma, która wzbudza nasze zainteresowanie rzeczywiście jest uczciwa. Każdy ubezpieczyciel zapewnia nas, oczywiście, o tym, że w przypadku zaistnienia wypadku drogowego udzieli nam wszelkiej pomocy, jaką przewiduje zawarta przez nas umowa, nie warto jednak ufać deklaracjom, które nie znajdują poparcia. Najbardziej pomocne wydają się w tym kontekście fora internetowe poświęcone ubezpieczeniom komunikacyjnym (http://www.forum-ubezpieczenie.pl/odszkodowania-komunikacyjne-f11/), na których ich użytkownicy chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami. Przydatne okazują się jednak również profesjonalne rankingi pozwalające na obiektywną ocenę towarzystw ubezpieczeniowych.

 
Bez względu na to, czy spotykamy się z odmową wypłaty odszkodowania, czy też z próbą jego zaniżenia pamiętajmy o tym, że nie ogranicza to naszego prawa do domagania się respektowania zawartej przez nas umowy. To, że ubezpieczyciele starają się uchylać od ciążących na nich obowiązków jest w dużej mierze wynikiem nieuczciwych praktyk samych poszkodowanych i częstych prób wyłudzenia odszkodowania. Nie musimy jednak zgadzać się na to, aby to właśnie nas karano za nieuczciwe postępowanie innych naszych rodaków.
Obecnie najbardziej popularnym, a jednocześnie najskuteczniejszym rozwiązaniem tego rodzaju problemu wydaje się zwrócenie się z prośbą o pomoc do jednej z działających na krajowym rynku firm odpowiedzialnych za walkę o odszkodowania za wypadek drogowych.

 

Liczba podmiotów tego rodzaju zwiększa się z roku na rok, warto mieć przy tym na uwadze i to, że kolejne z nich charakteryzują się wyjątkowo wysoką skutecznością. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że odmowa wypłaty należnego odszkodowania to dość powszechna praktyka kolejnych towarzystw ubezpieczeniowych. Bardzo często decyzja taka opiera się na argumentach banalnych, wyjątkowo łatwych do podważenia, firmy pomagające w ubieganiu się o należności nie mają więc trudnego zadania chcąc odzyskać pieniądze należne ich klientom. Warte podkreślenia wydaje się również to, że choć wspomniane firmy nie współpracują z nami za darmo, wynagrodzenie dla ich pracowników pobierane jest na ogół dopiero po wygraniu sprawy. Owszem, współpraca z nimi wiąże się z koniecznością poniesienia pewnych kosztów, klient ma jednak pewność, że jego ubezpieczenie komunikacyjne zadziała tak, jak powinno. Co więcej, choć postępowanie sądowe w istotny sposób wydłuża czas oczekiwania na odszkodowanie, stwarza możliwość domagania się zadośćuczynienia od ubezpieczyciela.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *